My Way Home.docx - Час на класа "My Way Home".

начин

Класен час "Моят път към дома"
Темата е „Безопасно пътуване от училище до дома и обратно“.
Цел: да се формират представите на малките ученици за пътната безопасност
движение.
Задачи:
1) Повторете правилата за движение на пешеходците по улицата и пътя,
2) Научете се да избирате най-безопасния маршрут от училище до дома и обратно, преподавайте
разработете маршрут на маршрута,
3) Развитие на способността за работа по двойки, развитие на вниманието.
Форми на работа: разговор, работа по двойки.
Оборудване: мултимедиен проектор.
Ход на урока.
1. Мотивационен момент. Формулиране на темата на урока.

моят

­ Разкажете ни как правилно да пресичате пешеходната пътека?
­ Какви пътни знаци виждате на път за училище? За какво става въпрос
"Казвам"?
Да играем играта "Пътен знак"
С предположение трябва да отговорите и къде по пътя към училище срещате този знак.
Ще сляза от мотора
Ако видя този знак,
И вървете като пешеходец,
Заедно с него на прехода
(колоезденето е забранено)
Какъв е знакът тук? Пешеходец

В него зачеркнатата отива.
Какво означава това?
Може би са обидени тук?
(Без пешеходци)
Магистралата шумолеше от гуми,
Работещи коли,
Но близо до училището, изключете бензина­
Обесване, шофьори, за вас
Специален знак тук е „Деца“
Всички сме отговорни за тях.
И вие също сте на този знак,
Момчета, внимавайте! (деца)
Не забравяйте, че винаги има правила на всеки път и затова трябва да ги спазвате,
за да се избегне опасност.
­ И как да отида, за да бъда винаги в безопасност?
(вървим по тротоара, като се придържаме вдясно, пресичаме пътя по пешеходеца
песен ._)
­ Също така, момчетата искат да ви напомнят, че не можете да се обадите на никого от пътя: нито на семейството, нито на приятелите,
не ми е познат. Това е не само неприлично, но може да бъде и опасно, тъй като ви насърчава да преминете
пътя, забравяйки правилата за движение. Ако няма тротоар, отиваме към движещия се трафик.
Избягваме ненаселени места, слабо осветени по пътя. Тези, които се прибират с автобуса,
трябва също да спазва правилата за безопасно поведение на спирката при излизане
автобус.

Физминутка.
Едно - стани, дръпни,
Две - огъване, разгъване,
Три - три пляскания в ръцете ви,
Глава три кима.
Четири ръце по-широки,
Пет - размахайте ръце,
Шест - седнете тихо на бюрото
Повторение на правилата за движение.
- Момчета, как се казва този приказен човек?
(на пързалката Пинокио)

начин

моят