"Балтика" претърпя съкрушително поражение от "Енисей" в Калининград

балтика

В централната среща от седмия кръг на шампионата на FNL калининградската „Балтика“ прие красноярския „Енисей“. Преди репортажния мач балтите бяха на първо място в таблицата. Гостите също бяха във водещата група, само на две точки зад калининградците.

Съперниците явно се страхуваха един от друг - не напразно и двата отбора са фаворити на сезона. Затова срещата започна доста предпазливо. Балтите имаха незначително предимство през първите 45 минути. Въпреки това, не често се стига до опасни моменти.

Няколко пъти гостите бяха спасявани от Сергей Чепчугов, но в крайна сметка Йенисей вече можеше да открие сметка. Делото за "Балтика" се влоши от факта, че нашият лидер Дмитрий Скопинцев получи втория жълт картон за разговор със съдията. Той със сигурност подведе отбора, принуждавайки ги да играят в малцинството цяла половина.

В началото на второто полувреме „Балтика“ все пак извърши няколко добри атаки, но в 60-ата минута Константин Гарбуз откри резултата, принуждавайки Евгений Помазан да капитулира. Скоро след това Дейвид Милджихов увеличи предимството на Красноярск и много от тази среща стана ясно.

Трябва да отдадем почит на играчите на Балтика. Те не се предадоха и се опитаха да променят хода на неуспешно развиващия се мач. Не напразно обаче Йенисей е наречен един от кандидатите за повишение. На 79-ата минута Андрей Козлов реализира излизане един на един, премахвайки всички въпроси за победителя.

В края на срещата реферът изравни състава на отборите, като отстрани Азим Фатулаев, макар че това вече нямаше значение. Нещо повече, в 90-ата минута гостите вкараха още един гол - Андрей Козлов вкара отново.

Но това не беше краят. Константин Гарбуз също успя да направи дубъл, довеждайки предимството на Красноярск до неприлично. В резултат Енисей спечели голяма победа в Калининград - 5: 0.

Обвиненията на Игор Черевченко претърпяха първото си поражение за сезона, потвърждавайки мнението, че калининградците са много по-успешни на гости, отколкото у дома.