Sport RIA Novosti - най-добрите спортни новини, снимки, видеоклипове и инфографики, анализи и блогове от

Футболистите на руския национален отбор във втория кръг на квалификационния турнир на Европейското първенство-2020 победиха отбора на Казахстан с резултат 4: 0.

novosti

най-добрите

Като част от победителите, голове вкараха Денис Черишев (19-та минута, 45 + 2) и Артем Дзюба (52), още един гол вкара играчът на казахстанския национален отбор Абзал Бейсебеков (62).

най-добрите

спортни

спортни

Поражението в стартовия мач от белгийския национален отбор беше очаквано от много експерти, така че нямаше специални оплаквания за играчите и треньорския щаб на руския национален отбор след мача. По-важно беше да не загубим лице и да постигнем победа над отбора на Казахстан.

sport

Освен това на пресконференцията преди мача старши треньорът на руския национален отбор Станислав Черчесов увери, че отборът иска и е готов да се реабилитира за поражението от белгийците.

спортни

Казахстанските футболисти в първия си мач в квалификационния турнир у дома победиха шотландците с резултат 3: 0 и се настаниха на втората линия в класирането след Кипър.

спортни

Те казват, че температурата от плюс 25 градуса под затворен покрив на изкуствената настилка на Астана Астана е помогнала за постигането на този резултат. Британските гости просто не бяха готови за такива условия.

novosti

В мача срещу Русия покривът също остана затворен, но времето навън не е най-футболното. Но с температурата, ако разговорите за ръчно регулиране не са шега, този път нямаше проблеми.

sport

След мача в Белгия съставът на руския национален отбор претърпя значителни промени. Промяната в схемата на игра доведе и до пренареждане на терена. Защитниците Кирил Набабкин и Юрий Жирков останаха в резерва, а Андрей Семьонов направи двойка в центъра на отбраната на Георги Джикия.

novosti

В средата на терена Магомед Оздоев и Юрий Газински излязоха вместо контузения Далер Кузяев и дисквалифицирания Александър Головин.

novosti

Алексей Йонов зае мястото на десния фланг.

спортни

Руският отбор започна да изследва слабостите в защитата на казахстанците практически от първите минути. На 13-ата минута Дзюба отговори на ездата на Черишев и изпрати топката точно над гредата.

спортни

И още в 19-ата минута самият Черишев се възползва от отлично подаване на Йонов от десния фланг и, намирайки се в далечния ъгъл на наказателното поле, с красив удар от воле прати топката в мрежата на вратата - 1: 0.

спортни

Играчите на руския национален отбор се радват на отбелязания гол.

novosti

Следващата точкуваща атака се проведе в компенсирано време за първото полувреме - Дзюба направи центриране по вратата, а Черишев буквално прелетя линията с топката, вкарвайки третия си гол в два мача.

най-добрите

Нападателят на руския национален отбор Артьом Дзюба и защитникът на националния отбор на Казахстан Юрий Логвиненко.

novosti

Руският национален отбор изтръгна от първото полувреме дори повече от максимума.

sport

След почивката оформленията на терена не се промениха - домакините продължиха да играят усърдно, но само това не е достатъчно за победа.

novosti

Руснаците пък започнаха да играят за забавление и изиграха красива комбинация в 52-ата минута. Илзат Ахметов изпрати Черишев в атака с пета, полузащитникът на Валенсия напредна до целта по левия фланг и върна услугата за първото полувреме на Дзюбе - 3: 0.

novosti

И 10 минути по-късно Абзал Бейсебеков проряза топката в собствената си врата след удар на Оздоев. Останалите половин час бяха запомнени за замени, но резултатът вече не се промени.

novosti

Руският национален отбор ще изиграе следващите два мача у дома.

novosti

Старши треньор на руския национален отбор Станислав Черчесов.

sport

novosti

спортни

Футболистите на руския национален отбор Юрий Газински, Илзат Ахметов, Алексей Йонов, Денис Черишев, Магомед Оздоев (отляво надясно на преден план), Марио Фернандес, Андрей Семьонов, Федор Кудряшов, Артьом Дзюба, Георги Джикия и вратарят Маринато Гилерме (отляво надясно в задният фон).

спортни

Нападателят на руския национален отбор Артьом Дзюба и старши треньорът на руския национален отбор Станислав Черчесов.

sport

Нападателят на руския национален отбор Федор Чалов и Артьом Дзюба.

novosti

Президентът на РФС Александър Дюков на зрителската трибуна.

novosti

Халф на руския национален отбор Магомед Оздоев и халф на националния отбор на Казахстан Ян Вороговски.

най-добрите

Нападателят на руския национален отбор Артьом Дзюба се радва на отбелязания гол.

най-добрите

"Казахстан у дома е страховита сила, те са агресивни, шотландците го усетиха върху себе си. Разбрахме, че ще има борба на всяка част на терена. Когато не загубите битка и рикошети, в някои решителни моменти се появява определен клас на този или онзи изпълнител. Черишев е откачен, ранният гол в такива мачове решава много. Денис вкара в свой стил и стана по-лесно да се играе ", каза Дзюба след мача.

спортни

"Имахме добър мач, контролирахме играта и отговорихме на всички скептици, които казват, че играем някакъв антифутбол, примитивно", каза Дзюба пред репортери.

спортни

"Просто исках да благодаря на партньорите си за играта, мисля, че целите ми са предимно тяхната заслуга, те дават пропуски. Имаме тайна с Черчесов, но няма да я разкажем. Това е между Саламич и мен. Аз бих искал да вкарам във всеки мач. за Валенсия, но понякога не се получава. Сезонът се оказва успешен, доволен съм от това как играя сега, но искам да напредвам и да не спирам, отивам по-нататък ", каза Черишев пред репортери.

sport

"Най-важното е, че победихме, искахме да победим. Казахстан изглежда добре, изтича на контраатаки, но първият гол ни помогна. Започнахме да играем малко по-спокойно и лесно, вкарахме четири гола. Дзюба е страхотен, футболист трябва не само да вкарва голове, Артем е много полезни неща. прави за отбора. Радвам се за него, получихме интересна комбинация. Всички играха добре днес ", добави Черишев.