Бегач без крака се опитва да стигне до олимпиадата

опитва

Южноафриканският ампутиран спринтьор Оскар Писториус, носещ специални протези от въглеродни влакна, се опитва да се класира за Олимпийските игри през 2012 г., които ще се проведат в Лондон. Докато спортистът се класира за основното начало на четиригодишния период.

По решение на Южноафриканския олимпийски комитет, за да стигне до игрите в Лондон, известният бегач Оскар Писториус, изпълнявайки с протези на двата крака, не е достатъчен един стандарт, според която се класира за световното първенство в Тегу. Състезателят ще трябва да се представи успешно на стартовете в Южна Африка, първият от които Писториус се провали.

"Спортната общност за бягане вярва, че протезирането дава предимство на Pistorius, и се опита да ограничи представянето си до Параолимпийските игри. Той обаче продължи да разширява границите на тялото си. Сега той спечели правото да се състезава с най-добрите в света. Той олицетворява вдъхновението “, каза Грегъри.

Припомнете си, че през май 2008 г. Писториус спечели битка с Международната асоциация по лека атлетика, когато Международният спортен арбитражен съд му позволи да участва в състезания на физически пълноценни спортисти. Нова победа беше спечелена през 2011 г., когато Южноафриканецът стана първият в историята ампутиран бегач, който спечели медал на световното първенство лека атлетика в Тегу като част от националния отбор на Южна Африка в щафетата 4Х100 метра.