Руският национален отбор не оказа натиск върху Полша

руският

Руският национален отбор се срещна в мача срещу националния отбор на Полша в мача от втория игрален ден на група "А".

Отбор на Полша - Руски отбор 1: 1 (0: 1)

Евро 2012. Групова фаза. Втори игрален ден. Група "А".

Цели: Дзагоев, 37 - 0: 1; Блащиковски, 57 - 1: 1

Треньор: Франтишек Смуда.

Треньор: Дик Адвокат.

Предупреждения: Левандовски, 60; Полански, 82 - Денисов, 60; Дзагоев, 75 г.

Рефер: Волфганг Старк (Ерголдинг, Германия)

Вторият мач на руския национален отбор в турнира първоначално обеща да бъде по-труден. И все пак играта с един от домакините на турнира, на пренаселения Национален стадион във Варшава, с враждебните фенове на Кадри. С по-организиран и опитен екип това може да изглежда противоречиво. Въпреки това отборът на Дик Адвокат беше фаворитът на тази двойка - руският национален отбор постави летвата твърде високо в първия си мач от груповата фаза. Чешкият национален отбор, не толкова слаб, колкото се оказа, беше победен отвън доста лесно. Разбира се, най-разнообразният натиск беше упражнен върху руснаците. Феновете на полския национален отбор не оставиха играчите да спят през нощта, след което тормозеха руски фенове по време на официално разрешения марш. Наложи се полицията да разпръсне нападателите с водни оръдия - ами не с огнехвъргачки! И благодаря, че макар руският химн да не беше освиркван, той би бил напълно грозен. Екипът на Дик Адвокат трябваше да отговори на всички тези опити да нарани и да отхвърли вътрешния баланс на футболното игрище. "Ще играем за победа, равенството няма да ни устройва. Поляците играят у дома и това е голям плюс. Познаваме добре полския национален отбор, познаваме стила му. Не мога да кажа дали поляците са най-силните ни опоненти в групата. да говорим само след финалния свирка. Предстоящият мач определено ще бъде интересен. Срещу гърците националният отбор на Полша действаше без похвала през първите 30 минути, можеше да поведе с резултат „2: 0 ”или„ 3: 0. ”Трудно ми е да кажа защо домакините след това се успокоиха”, - увери на пресконференцията преди мача Дик Адвокат. А опонентът му Смуда просто обеща, че „Кадра“ ​​ще играе футбола им.

В сравнение с борбата срещу гърците, Смуда направи само една промяна в отбора си (без да се брои фактът, че Титън зае мястото на дисквалифицирания Шчесни при целта): Дариуш Дудка влезе на терена вместо Мацей Рибус, който също присъства на предварителната -мач пресконференция. Още в първите минути на мача домакините (както номинални, така и реални) ясно показаха, че ще действат „от ножа“, наистина налагайки играта си на противника. В третата минута Блащиковски направи страхотен пробив по фланга си, но не успя да премине Широков и Денисов, които обединиха сили. На шестата минута Обраняк подаде в руското наказателно поле от десния фланг, Бениш спечели „въздуха“ и уцели целта с глава, но Малафеев успя да отбие удара с крак. Вратарят на "Зенит" не се усъмни повече в квалификациите си, играейки успешно както след удари отдалеч, така и при определяне на стандарти. На отсрещната порта Кержаков събра офсайд и фаулове. Веднъж дори изглеждаше, че Перки играе грубо срещу Александър в собственото си наказателно поле, но Старк показа, че можете да играете. На седемнадесетата минута атаката на полския национален отбор завърши с гола на Полански срещу Малафеев и полските футболисти дълго се радваха заедно с трибуните, които удавиха съдийския свирец за позиция в офсайд.

Заслужава да се отбележи, че упоритостта на играчите на "Кадри" даде плод, а в наказателното поле на руския национален отбор понякога беше много неспокойно. Но доверието на Малафеев, Игнашевич и други "работници от дома" приятно изненада - тези момчета си свършиха работата надеждно. И в 36-ата минута опитен Василевски избута Жирков в гърдите, съдията назначи свободен удар. Аршавин се подчини на битката, която Дзагоев спечели срещу Боениш, 0: 1! Алън води в списъка с най-добрите голмайстори за Евро 2012!

Руските национали направиха кратка пауза, по време на която домакините направиха напразни опити да обърнат хода на неуспешната битка за тях. Преди почивката отборът на Advocaat отново тръгна в атака - солидно, мощно, енергично. След като Василевски изби сферата изпод краката на Дзагоев и в 45-ата минута същите съперници отново се срещнаха в остра борба. И отново Волфганг Старк имаше причина да отсъди дузпа за вратата на Титън. Но съдията не каза нищо. Помислих си: „Добре, ще го победим сами!“ Тези мисли бяха прекъснати от сигнала за края на първото полувреме.

Втората половина на играта едва беше започнала, когато домакините отново се опитаха да щурмуват. Малафеев не позволи на Левандовски да уцели вратата на руския национален отбор, като отново се показа перфектно. На това руските фенове отговориха със силно скандиране, а Андрей Аршавин - с малко неточен удар. Поляците не се успокоиха, но пробивът на Блащиковски в 53-ата минута беше спрян (освен това Левандовски успя да стъпче по Анюков по време на тази атака). Екипите размениха атака с атака, но на практика не достигнаха до опасни моменти. На 56-ата минута отборът на Advocaat, поради собствена небрежност, не преобразува резултата три на три, а след това. „Кадра“ ​​направи бърза контраатака, капитанът Блащиковски получи топката след подаване от десния фланг, премести се в центъра, оставяйки Жирков, и изравни резултата с отличен удар в далечния ъгъл, 1: 1!

Скоро на полето започна кавга, играчите дадоха воля на нервите си. Руснаците започнаха да играят не толкова по-активно, но по-упорито. Поляците чакаха, опитвайки се да изчакат момента, в който противникът ще сгреши. Отново. В средата на полувремето Щърк отново не отсъди дузпа за вратата на Титън, след което Адвокатът отстрани Кержаков и даде шанс на Павлюченко. На свой ред Смуда, използвайки смяна, хвърли атакуващ полузащитник в битката вместо защитен играч. Поляците бяха "разкрити".

Окончателното нападение срещу обвиненията на Дик Адвокат се оказа малко бавно, което води до неприятни мисли. Като цяло останах с впечатлението, че основният проблем на руския национален отбор е определена храчка, която им пречи да покажат най-добрите си качества. Така че не искам да наричам това теглене неуспешно - може би прекъсване на запалването. Нека си припомним и епизодите, когато Старк можеше да назначи дузпа в полза на руския отбор. Да, нашият отбор пропусна възможността да се класира за плейофи след втория игрален ден, тази стъпка се отлага. Е, нищо, ще почакаме.