- Излезе кокошка с качулки, с жълтите си пилета. Резюме на урок по дейност (приложение с елементи за рисуване)

Лариса Слюсар
- Излезе кокошка с качулки, с жълтите си пилета. Резюме на урок по дейност (приложение с елементи за рисуване)

Предмет: "Излезе кокошка с коруба,

С нея жълти пилета. "

цел: Запознайте децата с хартията като художествен материал, творете

условия за разработване на методи за въздействие върху хартия.

Задачи: да затвърди знанията от ученици за геометрични фигури, което ще

ще се използва в работата;

развиват способността да излагат и залепват изрязаните от учителя

хартиени форми, като същевременно създават изразителен образ;

предизвикват у децата интерес към съвместното творчество с учителя и другите деца

при създаване на колективна композиция;

възпитавайте грижовно отношение към животните.

Четене на руска народна приказка "Пиле Ryaba", разговор за нея

съдържание; описание кокошки и пилета (словесен портрет);

разглеждане на илюстрации, изучаване на играта "Пилето излезе на разходка".

Материал: голям лист хартия с пиле; празно пилета (кръгове жълт

малки и големи); паста, четки, мушами. салфетки.

Ход на урока

Учителят прави предположение гатанка:

Лек като памук!

Изпълнете след квотата.

Кой е?

Деца: -пилета.

Педагог: -Вижте какво имам в ръцете си.

Деца: -Пиленце.

Педагог: -Какъв цвят е той?

Деца: -Жълто.

Педагог: -Докоснете го за това какво е усещането?

Педагог: -Мека такава?

Педагог: -Каква фигура изглежда тялото пиле?

Педагог: -Правилно. тя е кръгла и голяма.

-И главата има пилето изглежда?

Деца: -На кръг, само малък.

Педагог: -у пиле-гребен има много такива пилета.

Сега те се разпръснаха. И тя ги нарича песен.

Нека помогнем изпейте песен на пилето.

Песен: -Cyp -Cyp -Cyp, моя пилета!

Чик-пик-пиле моите косатки!

Бъдещите ми глупости.

Елате до коритото.

Ще ти дам зърнени храни и вода!

Педагог: -Пилетата ще чуят гласа на кокошката и сега те ще дотичат при нея.

Педагог: -Ето един голям лист хартия. Кокошка то вече чака своите деца.

Сега ще се придържаме пилета. Вижте как ще бъда

направи го. Първо, залепете тялото. Кой кръг ще вземем

малко или голямо?

Деца: -Голям кръг.

Педагог: -Правилно. Поставете голям кръг върху мушамата. След това вземаме

четка, потопете в паста и разнесете голям кръг.

Ще залепим кръга си върху голяма поляна, където чака кокошка.

Трябва да вземете салфетка и да натиснете голям кръг.

След това вземаме кой кръг?

Деца: -Малък кръг.

Педагог: -Точно така, това е главата. Ние залепваме малък кръг, точно така

същото като голямо. Поставяме малък кръг върху мушамата, вземете

четка, потопена в лепило. намаза кръг и лепило за

голям кръг. Вземете салфетка и натиснете кръга.

Какво друго имате пиле?

Деца: -Лапи и клюн.

Педагог: -И ще нарисуваме краката и човката с флумастер. Като този.

И сега всеки ще залепи своето пиле.

Самостоятелна работа на децата (с вербална подкрепа

Педагог: -Хвали децата за спретнатото залепване пилета.

Кои сте добри момчета. Пилето е много щастливо, с какво й помогна

събират своите пилета.

Момчета, хайде да играем играта:

Игра: "Пилето излезе на разходка.

Гъвкава прясна трева

А след нея и момчетата жълти пилета.

Не отивайте далеч,

Ял дебел бръмбар

До оградата на пътеката

Котката ляга и спи

Котката отваря очи

И догонване на пилета.

/ думите са придружени с имитация на движения /.

кокошарка
Музикално-открита игра "Кокошка и пилета" Музикално-външна игра "Кокошка и пилета" 1-ва младша група Възпитател Карякина Татяна Николаевна Цел: да научи децата да изпълняват движения.

- Излезе кокошка с качулки, с жълтите си пилета. Синопсис на интегриран урок в по-младата група Развитие на художествени умения (приложение) с елементи на математическо развитие Тема: „Кокошка излезе с жълтите си пилета“.