Проклятие на вратаря. Проскуряков подведе "Торпедо" в продълженията

Динамо Торпедо

Третият мач от поредицата между Динамо и Торпедо може да бъде ключов. Не вкарвайте Брандън Макмилън най-важната шайба в продълженията, губете от Нижни Новгород за трети пореден път в продължения - всичко е изчезнало. В такава ситуация психологически е възможно да се разбие и практически е невъзможно да се спечели серията срещу Динамо от 0-3. Но Волжаните намериха сила и извършиха малък подвиг. Да не забравяме, че не можеше да има продължения, ако не голът на Норман минута и половина преди сирената. В Москва синьо-белите са имали късмет два пъти, а сега късметът е на страната на екипа на Peteris Skudra.

Между другото, самият Скудра се държи много прилично по време на сериала. Понякога латвийският специалист си позволява да разговаря със съдиите, но той не преминава границата на допустимото. Всичко напред ли е? Ще видим. Единственото, което може да се каже недвусмислено, е, че Скудра се опитва по всякакъв начин да задържи емоциите за себе си, за да не получи нова дисквалификация и по този начин да не разочарова отбора. И като се има предвид влакът, който се простира зад Петерис, едва ли ще бъде възможно да се избегне, както в случая с Александър Андриевски.

Интересното е, че в заявлението на отбора на Торпедо се появи защитникът Роман Дерлюк, който е добре познат на Динамо. Е, в какво и на Скудра не може да се откаже селективност и подход към случая. Иля Проскуряков отново зае мястото на портата, а Александър Еременко игра както обикновено за гостите.

Първият период беше приблизително равен, както се вижда от броя удари към целта: шест за домакините срещу седем за гостите. Само гражданите на Нижни Новгород обаче успяха да превъзхождат. След далечно хвърляне шайбата се удари в задната врата, а след това отскочи на никъл, където най-пъргавият беше нападателят на Торпедо Владимир Галузин, който изпрати хокейния снаряд до целта. Еременко игра малко невнимателно, а защитниците можеха да застраховат вратаря си. За Галузин този гол беше първи в настоящия плейоф.

Във втората двадцатиминутке гостите бяха подведени от младия нападател Артьом Федоров, който получи две минути. В резултат на това Галузин и Семин асистираха на Мозер, който хвърляше хапливо отблизо, удряйки целта. Като се има предвид, че отборът имаше сериозни проблеми с мнозинството през редовния сезон, такива голове дават допълнителна увереност.

В третия сегмент на срещата Цветков получи напълно ненужна дузпа за бандата, оставяйки московчани в малцинство за две минути. Опитният Никулин провери бара за сила и 39 секунди преди сирената, Даниил Тарасов, отбелязвайки през есента, превърна играта в продължения - вече четвърти поред. В него победата на Динамо донесе Максим Карпов, който се възползва от сериозна грешка на Проскуряков, който не притисна шайбата с капан на леда. Уви, но вратарите на торпедото изглежда бяха проклети. Спомнете си какъв гол отбеляза Кутейкин във втората среща?

Поредицата между Динамо и Торпедо е най-вълнуващата и интересна. В тази връзка пълното недоумение се дължи на факта, че четвъртият мач не е получил вниманието на нито един от специализираните спортни телевизионни канали. На тях бяха показани още три мача. Русия не може да бъде разбрана с ума и далеч не винаги е възможно да се разбере лигата заедно с хората от телевизията. По-добре, разбира се, да гледате мача в Подолск, където "Витяз" направо загуби опозицията на СКА, като отново получи "торба с нишки" от изоставени шайби. Тези, които искаха да гледат истински хокей, трябваше да разчитат на други възможности: да търсят пари в интернет или да търсят безплатни връзки с непонятно качество.