Три извънредни и армейски модел. ЦСКА - Резултати от поредицата на Йокерит

Победителят в редовния сезон на KHL, както се очакваше, реши проблема с достигането до втория кръг на плейофите в четири мача. Три от тях обаче завършиха извън нормалното време - Йокерит, осмият отбор от Запада, оказваше яростен съпротива, но трябваше да отстъпи място на по-организиран и по-добре оборудван противник.

правила това

Как се разви поредицата

Напълно наясно с всички предимства на ЦСКА, финландците в първия мач избраха доста проста тактика - опитваха се да смачкат противника с битка на ръба, а понякога и извън ръба на фаула, с твърди стави във всички части на сайта. Червено-сините обаче бяха готови за това и въпреки че използваха многобройните изгонвания на Йокерит само веднъж, не позволиха на съперника да се доближи по-близо от един гол. Резултат - 4: 2, масова битка след последната сирена, 53 наказателни минути за двама, оставяйки старши треньора на финландците Юки Ялонена от пресконференцията предсрочно и взаимни дузпи от лигата.

Поредицата се премести в Хелзинки, но това не повлия на естеството на играта. Отново финландците трябваше да се възстановят и отново успяха. „Жокерит“ отстрани хендикапа, първо с два гола, след това с един. Основното време завърши наравно - 3: 3, а в продълженията, вторият поред от тази поредица, ЦСКА спечели Ян Муршак.

Четвъртият мач от поредицата се оказа най-упорит и най-беден на голове. ЦСКА игра строго за резултата, изчаквайки грешката на съперника. Интересно е също, че съдиите отменят два гола от ЦСКА през редовното време - в първия случай Александър Попов вкарва с крак, във втория е определено препятствие пред вратаря. Реферите и шайбата на Джеф Плат бяха наблюдавани в 16-ата минута на първото продължение. Но този път попадението бе отбелязано. Това означаваше победа на ЦСКА в мача и в поредицата.

Ключов момент. Гол на Ян Муршак

Герой. Иля Сорокин

Това е вторият пълноценен плейоф в кариерата на 21-годишния вратар на ЦСКА. Как може да играе в елиминационни мачове, всички видяха миналата година. Сорокин, който спечели правото да бъде главен вратар на армейския отбор през сезона, изигра всичките 20 мача от Купата на Гагарин 2016 без замени. Година по-късно Сорокин също започна с чиста победа в първия кръг. През 2016 г. имаше Слован, който армейският отбор също победи в четири мача. Вратарят на червените синигери допусна четири гола в тази серия. От „Йокерит“ малко повече - шест. Също така, както преди година, в една от четирите битки той остави целта си непокътната. С единствената разлика, че през 2016 г. това беше началният мач от поредицата, а през 2017 г. беше четвъртият, решаващ.

Вече не е изненадващо, че в момента Сорокин е лидер сред колегите по роля. По процент на отразените удари (94,2%) той споделя шампионата с Мико Коскинен сред вратарите, които са изиграли четири или повече мача. А коефициентът му на надеждност е дори най-добрият - 1,33.

Цитат серия

Доста интересна размяна на реплики се състоя след първия мач от поредицата между водещите официални акаунти в Twitter на ЦСКА и Йокерит. Мачът, завършил с масови сбивания, предизвика оживена дискусия в интернет. Ясно е, че феновете имаха точно противоположни мнения кой е подбудителят на конфликтите. Тези мнения бяха изразени от мини диалога. „Кандидатствайте за битки без правила - това, което сте искали, е това, което сте получили“.

модел

Експертно мнение. Сергей Шепелев: "ЦСКА намери оптималния състав"

Сериалът се оказа много интересен, въпреки факта, че завърши в четири мача. Всички те влязоха в ожесточена борба, видяхме три продължения. „Жокерит“ трябва да ви изкаже голяма благодарност за играта, която показа, за факта, че успя да даде истинска битка на победителя от редовния сезон. И все пак, едва ли много очакваха ЦСКА да слезе в първия кръг.

ЦСКА изглеждаше по-свеж до голяма степен благодарение на факта, че "Йокерит" се пенсионира много и се умори. В резултат, например, във втория мач те просто нямаха достатъчно сили за продължения. Що се отнася до твърдостта на "Jokerit", няма какво да се изненадате - финландците играят така през целия си живот.

четири мача

В третия мач ЦСКА не даде почти нищо на съперника, беше по-бърз, напред в повечето епизоди, спечели почти всички борби. Той буквално седна на тях. ЦСКА използва едно от основните си предимства - равномерен състав. За армейците всяка връзка може да отбележи, да реши резултата от мача. След третото поражение мисля, че финландците са психологически сломени. Вероятно те възлагаха големи надежди на този мач, те се готвеха за победа. Е, последната игра от поредицата беше преди целта. И двата отбора се опитаха да не грешат. Доста рядка ситуация се случи в играта - съдиите отмениха две попадения на един отбор. Не мисля, че подобно развитие на ситуацията може да сломи ЦСКА. ЦСКА, напротив, увеличаваше предимството си всяка минута и в крайна сметка буташе шайбата си, издържа.

Напълно възможно е ЦСКА да намери най-добрия състав в тази поредица. Дойде до оптимални условия Валери Ничушкин, Справях се навсякъде Иван Телегин... Трябва да се отбележи, че легионерската връзка е отговорна и за решаващия гол в четвъртия мач. Изоставен, между другото, точно в стила на ЦСКА, благодарение на голямо постоянство, упорита работа, желание да доведе всеки епизод до своя логичен край. Всичко е на портата, всичко трябва да кипи близо до тях - това е основният принцип на екипа.