Торос - Локомотив, HC MVD - Локо. Две с минус.

Едва с този резултат Локомотив наистина се ядоса. Започна истинска мъжка игра с голямо количество борба за власт и заличавания. Собствениците, които не винаги имаха време да се справят с острите пробиви на ярославските нападатели, бяха много по-добре. В 56-ата минута защитникът на Торос Евгений Вахрушев получи дузпа. 4 от 5 наказателни минути „Локомотив“ не можа да създаде поне един гол, а когато втора ръка, изглежда, вече беше завършила последния си завой, един вид престижен гол все още успя да издаде Олег Яшин. 4: 2 - второто поредно поражение на Локомотив, което въпреки това не променя позицията на отбора на финалната маса, но със сигурност ще принуди момчетата да се доближат до старта на плейофите със специален гняв.

Същата вечер, но само в предградията, младежкият отбор „Локо“ изигра следващия си мач от редовното първенство на MHL. Съперник на момчетата на Игор Горбенко беше отбор с много предизвикателно име за Ярославъл - HC MVD от Балашиха. Много от нас, естествено, все още не са успели да забравят поражението от този отбор на Московския регион в полуфиналите за Купата на Гагарин 2010. Очевидно е, че сега тези реваншистки настроения ще бъдат проектирани върху младежкия хокей. Нещо повече, след днешния мач те ще станат още по-остри.

Уви, младите играчи на Локо не успяха да развеселят феновете на Ярославъл, които към началото на мача в Балашиха вече знаеха за поражението на основния Локомотив в Нефтекамск. Но изглежда, че младите мъже трябва да имат отлична мотивация. Първо, защото през деня уфимският „Толпар” - пряк състезател в битката за второто място в дивизия „Поволжия” - спечели в Митищи и успя да изпревари „железничарите”. И второ, следобед стана известно, че наставникът на Локо ще води отбора на Изтока на предстоящата Купа на бъдещето в Челябинск (мач от звездите на MHL за играчи до 18 години - бележка на автора), а отборът включваше трима играчи от Ярославъл - Иля Любушкин, Кирил Маслов и Иван Петраков. Уви, всички тези обстоятелства не повлияха на хода на мача.

В стартовия сегмент началото остана за домакините, които откриха резултата. Тогава „Локо“ се възползва от инициативата, принуди „полицаите“ често да нарушават правилата, но до 25-ата минута не можа да настигне съперника. И тогава се случи нещо, което всички дълго чакаха: защитникът Павел Коледов вкара дебютната си шайба за Локо - 1: 1. Това обаче беше първият и единствен успех на Локо за цялата игра. В третия период „младежите“ повториха съдбата на по-възрастните съотборници - две попадения в една минута и играта беше свършена. 3: 1 - в полза на HC MVD - отбор, който не стига до плейофите на MHL. Така хокеистите на Loko не успяха да подарят подарък на партньора си - защитникът Ян Красовски отпразнува рождения си ден в деня на играта! Също така отбелязваме, че братята Сентюрин играха срещу Локомотив и Локо в тези мачове. Най-големият от тях е Сергей Сентурин под формата на "Торос", най-младият е Михаил Сентюрин под формата на HC MVD.