Първият гол на Гарет Бейл след контузия, отскок на Байерн и други проблясъци за деня

гарет

19.02.2017 г. в 01:05 ч. Обновено 19.02.2017 г. в 10:12 ч

• 0
  • 0
  • 0
  • 0

Денят, в който Кевин Гамейро създаде ултра бърз хеттрик.

Челси се престори, че е агне и след това заби трепетлика в Улвърхамптън

гарет

Лондончани един и половина пъти се биеха с бясните „вълци“ на Пол Ламбърт, който изяде Ливърпул в последния кръг на ФА Къп. Ученикът на Челси Джордж Савил се опита най-много. Отборът на Конте имаше късмета, че острият и техничен халф на средния селянин от Шампионата уцели гредата в 6-ата минута. "Вълците" продължиха да се бият, измъчвайки Бегович и Тери, които отдавна не бяха играли в старта, с хищни лумбаго и сенници. Лондончани, които бяха под постоянен натиск през първото полувреме, бяха отбелязани само от един на един с вратаря на Уилиан, но клонингът на Дейвид Джеймс в лицето на нигерийския Икеме помогна.

След почивката Челси се засили и хвана Вълците в контраатака - най-лошият играч от първото полувреме Педро изплува от мрака и вкара 7-ия гол за сините в последните 10 мача. Испанецът пусна останките на вдъхновение от собствениците, а Диего Коста ги погреба в последния момент (0: 2).

И също:

• Диего Коста прекъсна сухата серия във всички турнири в 413-ата минута.

Манчестър Сити даде повторение на Хъдърсфийлд

Един от претендентите за влизане във Висшата лига се противопостави на Гуардиола, който игра в оранжева униформа и не беше най-основният отбор. Хесус Навас почти отбеляза в началото на мача - вратарят на териерите беше подкрепен от защитник на голлинията. Хъдърсфийлд отговори с гол след ъглов удар, но съдията отсъди офсайд. В края на първото полувреме Агуеро пропусна великолепен момент, без да реализира излизане един на един с вратаря - който изигра само един мач през този сезон, Джоел Коулман (главният вратар Уорд беше контузен) спаси отбора. През второто полувреме Сане и Де Брюйн играха за гражданите, но Сити не удари съперника (0: 0).

И също:

• Хъдърсфийлд загуби само веднъж в последните си 15 мача във всички състезания.

А също и в Англия:

• Приказката за Линкълн Сити продължава. "Дяволите" удариха Бърнли (1: 0) и станаха първият отбор от Дивизия 5, който достигна до четвъртфиналите на Купата на Англия от 1914 г. насам.
  • Лестър пропусна 7 от 10 мача тази година, загуби с 0: 1 на гости от Милола и отпадна.

Реал Мадрид пощади мрачния Еспаньол, вкарвайки само два пъти

първият

Волевата победа над Наполи в Шампионската лига отне много сили от Мадрид, а Зидан се завъртя, оставяйки тренировка на Ковачич, Мората и Начо. Мадридци прищипваха папагалите от първите минути, но топката дълго време не влизаше във вратата, въпреки удивителните подавания на Кроос и магическите трикове на Роналдо.

Каталунците са здраво вкоренени в защита. Дори попадението на Мората не ги примами, което затвори перфектното центриране на Иско от десния фланг. През второто полувреме Еспаньол стреля само веднъж по вратата на Касила, но бившият вратар на Реал Мадрид Диего Лопес лети до края на мача. В последните 20 минути Зидан пусна три месеца на Бейл, който лекуваше контузия, но уелсецът имаше половината от това време - втората асистенция на Иско беше перфектна, както и ударът на Гарет в ъгъла. По време на спиране Роналдо спечели дузпа, но съдията я отмени поради положение в офсайд. Реал Мадрид спечели с 2: 0, удължавайки преднината над Барселона до 4 точки (плюс мача срещу Валенсия в резерв).

И също:

• Реал Мадрид постави нов клубен рекорд с 42 поредни участия във всички състезания.

А също и в Испания:

А също и в Италия:

Емполи поведе в домакинския мач срещу Лацио след удар от босненския Крунич в средата на второто полувреме. Римляните отвърнаха на удара минута по-късно (Immobile показа усет), а в края на мача Keita вкара победния гол с рикошет (2: 1).

Левандовски спаси равенството за Байерн

гарет

След разделянето на Арсенал в средата на седмицата, баварците бяха прекалено добри към Герта през първата половина на гостуването. В атаката нищо не се залепи, а защитата даде теч в 21-ата минута: Ибишевич затвори близкия стълб след подаване от левия фланг, прекъсвайки сухата серия на Мюнхен от седем мача.

През второто полувреме шампионът се зае с работа: вратарят на "Херта" Ярщайн издърпа топката, след като Алаба удари от свободен удар, Хаби Алонсо стреля от 12 метра в небесата, а Алкантара - в напречната греда. Байерн избяга в 6-ата компенсирана минута - вездесъщият Левандовски сложи крак под топката, пусната от Робен (1: 1).

И също:

• Хаби Алонсо изиграва 500-ия си мач в кариерата в топ 5 първенства.

Борусия победи Волфсбург

Преди мача срещу Лайпциг феновете на Дортмунд нападнаха феновете на биковете, включително жени и деца, а Германската футболна асоциация затвори прочутата Южна трибуна за срещата с Волфсбург. „Вълци“, всички топки, в чиито порти бяха избити с глави, не помогнаха. В средата на първото полувреме попадението бе торпилирано от централния защитник Брума, в началото на второто бе отбелязано от Пищек, а най-красивата топка за сметка на 19-годишния Дембеле - с рикошет от тревата от 12 метра (3: 0).

И също:

• Дембеле сред най-добрите асистенти в лигата (9 асистенции).

А също и в Германия:

• Важни гостуващи победи спечелиха оцелелите Вердер Бремен и Инголщат. Бремен изигра Майнц (2: 0), а Инголщат неочаквано спечели със същия резултат срещу Айнтрахт, който се бори за зоната на Европейската купа.

А също и във Франция:

• " Хубаво " едва победи Лориент на гости (1: 0), а Марио Балотели се натъкна на заличаване за трети път през този сезон. Епизодът изобщо не се вписва в правия червен картон.