Играта на звездите ASB в Държавния университет в Орел стана най-продуктивната в историята на асоциацията

играта

Не само професионалните спортни лиги - „Континентална хокейна лига“, „VTB Обединена баскетболна лига“ - са известни със своите звезди. Традицията за домакинство на звездни мачове вече е твърдо установена в студентската лига на ASB. Изминалият баскетболен празник беше вече осми поред за асоциацията. Съгласете се, това вече е най-значимото, особено за студентските състезания.

Организаторите на празника се подготвиха много добре: освен акцента на програмата (самия мач), беше подготвена и голяма развлекателна програма за публиката. „Kiss cam“ (камерата излъчва зрителите на голям медиен екран и ги насърчава да предприемат едно или друго забавно действие), екип от университетски талисмани от участници, които забавляваха публиката със своите забавни лудории, и, разбира се, различни състезания.

Още в началото ме преследваше мисълта, че някъде вече съм го виждал. И наистина е така! Отлично ниво на организация, състезателна система, която се състоеше от три етапа: състезание по slamdunk (състезание за най-зрелищното хвърляне отгоре), състезание с 3 точки и самия мач на звездите. И дори стилистиката на сглобяемите звезди на Изток и Запад! Всичко това, съчетано с външния им вид, ме вдъхнови за снимки от мача на звездите на НБА през 2012 г. в Орландо, САЩ (вижте снимката по-долу).

звездите

Но не, това не е упрек. Ако вземете нещо назаем, тогава трябва да го направите от най-добрите, а Националната баскетболна асоциация на Америка несъмнено е най-добрата баскетболна лига в света, което означава, че еталонът е наистина добър. След като разбрах защо имам чувство за дежавю, предположих, че мачът на всички звезди ще се съсредоточи и върху забавленията, самостоятелните подавания, изстрелите отгоре, а не върху тактическия компонент, както в обикновените мачове. В края на краищата, точно това правят в НБА: на All-Star Game опонентите си дават възможност да покажат своите умения в най-голяма степен. И за мое щастие и зрителя, не се заблудих. Между другото, капитанът на БК "ОрелСУ" Александър Дубников с номер 57 излезе в стартовата петорка на отбора на Запада.

държавния

Но топката е в игра и първата четвърт започна. Скоростите в играта веднага осеяха i-та. Мачът определено ще бъде грандиозен. Отборът Изток първоначално изглеждаше малко по-добре, отне почти всички борби от ринга на някой друг през първата четвърт и логично водеше резултата. На 4-ата минута спортната зала експлодира, с резултата 22:19 в полза на отбора на Изток, героят от Орлов, капитан Александър Дубников, прави първото си точно хвърляне. След първата четвърт гости от Изтока си тръгнаха като лидер.

По време на почивката публиката очакваше състезание за хвърляния с 3 точки. Един представител на Запада и един от Изтока достигнаха до финала на това състезание. Дмитрий Кармакских нокаутира двадесет точки от отбора на Изтока и стана победител в състезанието, побеждавайки Дмитрий Малахов със своите десет точки. Още 3 точки в касичката на вече водещия отбор на Изток.

Втората четвърт започна с пълна смяна на отбори, а именно от момчета на момичета. Момичетата от Запада също загубиха в хода на играта от Изтока. Един факт ми се стори любопитен и забавен: момичетата играеха много по-агресивно от своите колеги от мъжки пол. Голям брой фаулове в защита и атака. Женската половина се оказа най-безкомпромисна, битката се води за всеки сантиметър от площадката, докато младежите дадоха свобода на нападателите и дадоха възможност за красиви самостоятелни пасажи до ринга.

държавния

До края на втората четвърт момчетата се завърнаха на площадката и леко коригираха ситуацията, намалявайки разликата до 19 точки. Беше забележимо, че западните играчи бяха ядосани поради голямата разлика и изразиха агресивното си отношение веднага щом топката удари ръцете им. Първата атака на младите мъже от Запада след завръщането им завърши със зашеметяваща красавица Alley-Opp'om (надвес върху играч от неговия отбор, който от своя страна взима топката в скок и вкарва на ринга отгоре ). След такъв спектакъл трибуните отново се съживиха.

По време на един от тайм-аутите на сайта дойде Александър Муромски, който показа на публиката един от любимите си номера - той огъна тиган, а жителите на град Орел вече много добре знаят, че заместник-героят от Орлов е няма равен в това.

Първото полувреме на мача приключи и публиката изчака най-зрелищното действие на вечерта - състезанието за топ хвърляне. Джакпотът беше ударен от баскетболиста от "Орел", представляващ националния отбор на Запада, Никита Потапов. Решителното му потапяне изпод краката му спечели не само феновете, но и съдиите. Плюс 2 точки за отбора на Запада.

Трета четвърт: сега на корта има смесени отбори - две момичета и три момчета. Лично на мен третото тримесечие ми се стори най-подвижно, броят на самостоятелните подавания, забивки, алейните опити радваше окото. 3-та минута на 3-та четвърт - и отборът на Запада най-накрая излиза напред. Плюс 3 точки под рева на трибуните!

играта

Четвъртата четвърт обещаваше тежка битка за топката: резултатът беше 103: 105 в полза на Запада и всяка атака си струваше златото. И така се случи: Изтокът не искаше да пропусне победата в мача, в който водеше резултата почти през целия мач, а Западът беше мотивиран от възможността за волева победа. Под пръстена на тези и други се разгръщаха битки за топката, голям брой обидни рикошети и загуби. В резултат 125: 124 с 13 секунди, останали в полза на Изтока.

звездите

Напрежението беше във въздуха. Последната атака на Запада, трибуните се придвижват сами, всичките десет души на корта претъпкани под коша, един рикошет, хвърляне - минало, второ рикошет, хвърляне и отново минало. Остават две-три секунди преди финалната сирена, но ето още един отскок в атаката от запад, хвърляне и - БАМ, точно попадение секунда преди края! Уест отново излезе напред, феновете избухват в радостни ревове. Това е победа! 125: 126 в полза на националния отбор на Запада, това е рекорд - най-продуктивният мач на звездите от ASB в цялата му история! Всичко се оказа много емоционално, с отличен компонент на шоуто. Да, на такъв сюжет и мача на звездите от НБА може да се завиди - такава борба до самия край не беше там дълго време.

държавния

Най-ценните играчи бяха признати:
сред младите мъже: Даниил Плужников (Запад);
сред момичетата: Ирина Курбанова (Изток).

Интересното е, че след като професионалният футболен клуб "Oryol" загуби статута си и баскетболът в спортния комплекс OSU отново набира пълни зали, възниква въпросът: сега Oryol е баскетболен град?