1: 0 в полза на Билялетдинов

ЦСКА и Ак Барс трябваше да се срещнат на финала. Това е мнението на много руски експерти и фенове. Въпреки факта, че нито единият, нито другият отбор спечелиха редовния сезон, именно москвичите и Казан показват най-зрялата и вдъхновена игра днес.

И двата отбора на един дъх преминаха първия кръг на плейофите, като не позволиха на съперниците си да спечелят нито един мач. Армейският отбор направи пързалка на челябинския "Трактор", почти във всеки мач зареждайки по шест шайби в портите му.

Но това е волята на хокейните богове: ЦСКА на Вячеслав Биков и Ак Барс на Зинетула Билялетдинов преминаха по клубове още на етапа на четвъртфиналите. Сблъсъкът на треньорския мост на двама бивши партньори в националния отбор на Съветския съюз - отличен защитник и нападател - фини стратези засенчиха битките в останалите три двойки ¼ финал.

Първият двубой в деня на 53-ия му рожден ден на леда на съперник с фул хаус, което се случва изключително рядко в Ледения спортен дворец на ЦСКА, бе блестящо спечелен от Билялетдинов. По-точно неговите играчи спечелиха. Резултатът 6: 0 изобщо не отразява събитията, които се случиха тази вечер на ледената пързалка на Спортния дворец на ЦСКА. „Да биеш бебе“ не беше, имаше герои.

Такъв например може да се нарече вратарят на Казан Робърт Аш, който се превърна в може би най-ценното придобиване на „леопардите“ през този сезон. Американецът се въртеше като катерица в колело и помагаше на партньорите си в привидно немислими ситуации. Че има само игра на армията пет по три за почти две минути през втория период. Защитата "Ak Bars", водена от Аш, се наведе, но не се огъна. Оцеляхме благодарение на всеотдайността. Този момент беше ключов в мача, след което московчаните се обезсърчиха, решавайки да запазят силите си за следващата битка. В крайна сметка в петък играта ще започне от нулата. Сблъсъкът на титаните ще продължи.

Друг фактор за успеха на отбора в Казан беше мощното им начало. До десетата минута на срещата нападателят на първата връзка на "Ак Барс" Данис Зарипов издаде дубъл. В началото на третия период Jukka Hentunen направи резултата голям в полза на гостите, използвайки отстраняването на Peter the Happy. През третия период Казан осветява още три пъти пред портите на младия Иван Касутин, който замени Томас Лоусън на последната линия през втория период.

Цели: Зарипов, 9, 10; Хентунен, 22 г .; Буравчиков, 46 г .; Чаянек, 52 г .; Архипов, 57 г.