Руският национален отбор изигра равенство с поляците

Поляците, както и в предишната игра с гърците, започнаха много активно първото полувреме. Още към 10-ата минута те създадоха няколко опасни момента на портата на Вячеслав Малафеев, в един от тях вратарят на руския национален отбор отби удара на Бениш от няколко метра. В играта на обвиненията на Дик Адвокат обаче нямаше нервност.

В 18-ата минута домакините дори успяха да отбележат гол, но реферът справедливо не го брои - офсайд.

И тогава руснаците поеха контрола над играта, въпреки че ситуацията не стигна до остри ситуации в чуждо наказателно поле. Докато дойде 37-ата минута. Андрей Аршавин направи сервис от свободния удар към линията на вратаря, откъдето Алан Дзагоев прати топката в мрежата с хладен удар с глава. Поляците се опитаха да си възвърнат още преди почивката, но всичките им атаки бяха твърде хаотични.

От първата секунда на втората половина на срещата отборът на Франтишек Смуда се втурна към атаката и все пак постигна целта си. В 57-ата минута Якуб Блащиковски взе топката с първото докосване, а с второто я прати в далечния ъгъл. Честно казано, Малафеев нямаше шанс да отблъсне този удар.

Руснаците продължиха да играят доста предпазливо и след това, опитвайки се да не дават много място на съперника. В същото време поляците, изглежда, не бяха против равенството, очевидно са уверени, че ще могат да победят чехите във финалния кръг. И тази среща завърши с резултата 1: 1.