Ръководители на града и областта, председатели на Съвета на област Славянски на Краснодарския край.
Ръководители на местната власт,
Ръководител на общинската формация Област Славянски
Председатели на Съвета на общинската формация
Област Славянски
- Бондаренко Николай Александрович 1993 - 2002.
- Суворов Олег Александрович 2002 - 2008.
- Почтенко Олга Владимировна 2008 - 2010.
- Литовка Григорий Владимирович 2010 - до момента
Глави на славянското градско селище
- Зайцев Сергей Александрович 2006 - 2007.
- Дмитрий Литвиненко 2007 - 2010.
- Синяговски Роман Иванович 2010 - 2012.
Селски вождове
- ст-ца Славянская - сержант Осадчий
- ст-ца Славянская - полицай Мач Калина Федорович
- ст-ца Анастасиевская - сержант на Сиривля Николай
- ст-ца Петровская - сержант Немирия Габриел
- ст-ца Славянская - Исаул Богданов Семен Яковлевич
- ст-ца Анастасиевская - полицай Рогоза Емелян
- ст-ца Петровская - казакът Сербин Пьотр Авдеевич
- ст-ца Славянская - военен старшина Пархоменко Михаил
- ст-ца Анастасиевская - сержант Ива Прокопий
- ст-ца Петровская - сержант Погорели Габриел
- ст-ца Славянская - Исаул Богданов Семен Яковлевич
- ст-ца Анастасиевская - полицай Лях Егор Андреевич
- ст-ца Петровская - сержант Кирпа Василий Логвинович
- поз. Черноерковски - сержант Грузда Герос Петрович
- ст-ца Славянская - сержант Юшко Иван Ефимович
- ст-ца Анастасиевская - сержант Гордиенко Никифор Степанович
- ст-ца Петровская - полицай Бойко Яков Михайлович
- ст-ца Славянская - Исаул Богданов Семен Яковлевич
- ст-ца Анастасиевская - полицай Рогоза Емелян
- ст-ца Петровская - казакът Сербин Петър Авдеевич
- поз. Черноерковски - сержант Холодни Федор
- ст-ца Славянская - сержант Нагни Тарас
- ст-ца Анастасиевская - казак Шуйски Василий Иванович
1906 - 1918.
- ст-ца Славянская - казак Финко Андрей Кондратьевич
Председатели на областния изпълнителен комитет
- Фадеев Методий Иванович 1918 - 1918.
- Касилов Иван Трофимович 1921 - 1929.
- Яков Никитович Емченко 1938 - 1940.
- Мирошников Александър Данилович 1940 - 1946.
- Гуляев Пантелеймон Ефстафиевич 1946 - 1947.
- Прудников Павел Федорович 1947 - 1953.
- Вишневецки Иван Данилович 1953 - 1955.
- Руднев Евгений Дмитриевич 1955 - 1957.
- Янин Александър Алексеевич 1957 - 1961.
- Мирошников Николай Алексеевич 1961 - 1962.
- Аникина Валентина Григоровна 1962 - 1973.
- Юрченко Владимир Семенович 1973 - 1974.
- Кураш Сергей Степанович 1974 - 1976.
- Кияшко Фьодор Афанасевич 1976 - 1985.
- Погорели Михаил Иванович 1985 - 1992.
Стансоветски председатели
- Зимин Яков Алексеевич 1921 - 1924.
- Знайко Иван Иванович 1924 - 1936.
- Романенко Константин Яковлевич 1946 - 1947.
- Санин Григорий Иванович 1947 - 1950.
- Дмитриев Максим Степанович 1950г.
- Баранов Прокопий Петрович 1950 - 1958.
Председатели на градския изпълнителен комитет
- Анисимов Петр Андреевич 1958 - 1959.
- Пуха Николай Тимофеевич 1959 - 1965.
- Кузнецов Павел Якович 1965 - 1970.
- Посохов Анатолий Алексеевич 1970 - 1980.
- Леус Петр Кирилович 1980 - 1981.
- Евтушенко Евгений Иванович 1981 - 1983.
- Григоренко Елеонора Архиповна 1983 - 1987.
- Юркин Николай Иванович 1987 - 1992.
- Варламов Иван Алексеевич 1992 - 1993.
От книгата на Б.Д. Фуфалко "Славянски регион: историческа и географска информация"
- Братислава, град - Словакия - регион Братислава
- Администрация на Невския район на Санкт Петербург, Администрация на града и областите - Санкт Петербург,
- Въпроси и отговори за глава 7 от Б
- 10 прости съвета как да изберете абажур
- Sprinter XE (AE110) се нуждае от съвети! Страница 2 - Форум за автомобили на Toyota