Позицията на моторните състезания 2016 от 09.02.16

"______" ________________ 2016 година.

Президент на Воронежката област

Ръководител на АУ VO "CRFKS"

П О Л О Л Е Н И Е

относно провеждането на шампионата, шампионата на Воронежска област в автомобилния спорт (авто състезания)

Основните цели и задачи на шампионата и шампионата на Воронежска област в автомобилния спорт (автосъстезания) (по-нататък - Събитието) са:

- привличане на жителите на региона към редовно физическо възпитание и спорт;

- развитие на моторни спортове на територията на региона Воронеж;

- популяризиране и популяризиране на моторните спортове сред жителите на регион Воронеж под мотото „Чрез умения на магистралата - до пътна безопасност“;

- подобряване на спортните умения, идентифициране на перспективни, способни спортисти за попълване на спортните отбори на региона Воронеж;

- обмен на опит между спортисти, треньори и др .;

- придобиване на опит от спортисти в състезания и подготовка за състезания на междурегионално и общоруско ниво.

III. ОРГАНИЗАТОРИ НА СЪБИТИЕТО

Общото ръководство на подготовката и провеждането на събитието се осъществява от Отдела за физическа култура и спорт на Воронежска област.

Непосредствената организация и провеждане на събитието е поверена на Воронежката регионална обществена организация "Регионална автомобилна федерация", автосъстезателния комитет, нейния председател, Михайловски Д.Г. и главния съдийски състав.

Гл. съдия - Михайловски Димитрий Германович. Тел. 8-910-343-51-01

Гл. секретар - Виктория Г. Кошелева. Тел. 8-951-557-42-36

1. ИЗИСКВАНИЯ КЪМ УЧАСТНИЦИТЕ И УСЛОВИЯТА ЗА ПРИЕМ

Момчетата и момичетата имат право да участват в Събитието (оттук нататък - участниците в Събитието). Всички участници в Събитието трябва да имат:

- документ за самоличност;

- медицинска застрахователна полица;

- договор за застраховка за злополука;

- надлежно попълнена заявка за участие в състезания, с прием на лекар.

Непълнолетните имат право да се състезават с писмено съгласие на родителите, заверено от нотариус.

Застраховката може да бъде направена на мястото на състезанието за сума от поне 10 000 рубли.

Участникът трябва да подаде заявление в установената форма за участие в конкурса преди крайния срок за приемане на заявления.

До състезанието се допускат серийни автомобили с всякаква дължина от 4,0 метра и мощност (без изменения), които са преминали техническата комисия.

Позволено е участие в състезания на няколко участника в една кола.

Автомобилните гуми на участниците трябва да отговарят на правилата за движение и да не разполагат с противоплъзгащо оборудване. Използването на хлъзгав каучук е забранено.

Всички чужди предмети (инструменти, резервни части, пожарогасител, резервно колело и др.) В багажното отделение и вътрешността на автомобила трябва да бъдат надеждно фиксирани или отстранени. Използването на специални тежести е забранено.

Технически преглед на превозното средство може да се извърши по всяко време по време на състезанието.

- Регистрация на участници в Събитието, административен контрол се извършва на пистата от 09-00 до 10-00.

- Технически и медицински контрол от 10-00 до 10-40.

- награждаване на победители и наградени в 14.00;

Състезанието включва поне два вида състезания. За всеки вид състезание на участника се дават два опита. Схеми на видовете състезания са дадени в бюлетина.

Участниците в събитието, които са показали най-добрия резултат (1-3 места) във всеки вид класиране (индивидуално, младежи, жени и отбор), са победителите и победителите в състезанието.

Във всеки вид моторни състезания участникът, в зависимост от заеманото място, получава точки според таблицата за изчисляване на точки за заетите места. Сумата от точки за отделните типове дава крайния резултат. Участникът с най-много точки се обявява за победител.

Ако участниците имат същия резултат, тогава мястото се определя от най-малкото количество резултати, които не са били включени в класирането. В случай на равенство във втория случай, участниците, кандидатстващи за награди, ще получат повторно бягане в последното упражнение.

Резултатите в отбора в шампионата се определят от най-високата сума точки, присъдени на двама от трима от отбора, с изключение на един най-лош резултат. Ако два или повече отбора имат равни точки, резултатите, които не са включени в класирането, се сравняват (неучастието в етапа се приема за нула точки). С ново равенство на точки за два или повече отбора, на отбора се отрежда по-високо място, което включва пилот с по-високо място в индивидуалното класиране.

Докладни документи (доклад на главния съдийски състав, заявления за участие в състезания, протоколи от състезания, акт за награждаване на победители, победители и участници в спортно събитие) се подават в автономната институция на региона Воронеж "Център за Развитие на физическата култура и спорт "(Воронеж, ул. Ленин, д. 73) не по-късно от 7 календарни дни след края на всеки етап.

Победителите и призьорите в лични, младежки и женски офсети се награждават с медали и дипломи със съответните степени.

Класирането в отбори се награждава с купи и дипломи със съответните степени.

Въз основа на резултатите от 4 етапа награждаването се извършва в отборното състезание с купи и грамоти, а в индивидуалното, женско и младежко състезание - с медали и грамоти.

VIII. УСЛОВИЯ НА ФИНАНСИРАНЕ

Разходите за провеждане на спортно събитие, свързани с заплащането на труда на медицинския персонал, както и придобиването на премиум атрибути (дипломи, купи и медали), се поемат от Департамента по физическа култура и спорт на Воронежска област;

Останалите разходи за събитието се поемат от автосъстезателния комитет на Воронежката регионална обществена организация "Регионална автомобилна федерация".

Разходите, свързани с изпращането на екипи (пътуване, хранене, настаняване, дневни надбавки по пътя) се поемат от изпращащите организации.

1. Осигуряване на безопасността на участниците и зрителите

Безопасността на участниците в събитието и зрителите се осигурява от организационния комитет на спортното събитие. Събитието се провежда в спортно съоръжение, което отговаря на изискванията на съответните нормативни правни актове, които са в сила на територията на Руската федерация и са насочени към осигуряване на обществения ред и безопасност на участниците и зрителите, както и при наличие на акт за готовност на спортното съоръжение да бъде домакин на спортно събитие, одобрено по предписания ред. Медицинска подкрепа се осигурява от екип от медицински работници: лекар и медицинска сестра.

Отговорно лице: главният съдия на състезанието Михайловски Димитри Германович.

Участието в състезанието се извършва само ако има споразумение (оригинал) за застраховка: злополуки, живот и здраве.

Участниците в събитието, които нямат застрахователен договор, нямат право да се състезават.

1. ПОДАВАНЕ НА ЗАЯВЛЕНИЯ ЗА УЧАСТИЕ И ПРОТЕСТИ

Заявки за участие в събитията се приемат до 9.30 на първия ден от състезанието от главния секретар Кошелева Виктория Генадиевна. Тел. 8-951-557-42-36. Списъкът на документите, представени на комисията по пълномощията на събитието, е посочен в четвъртия раздел на регламента.

Таксата за участие се заплаща в момента на подаване на заявлението в размер на 500 рубли.

Участници в тестове за жени и младежи 300 рубли.