Тотнъм и Болтън се срещнаха на финала за Купата на Англия

Цели: Бейл, 6 - 0: 1 (автогол), Уокър, 12 - 1: 1

ТОТЕНХАМ: Cudicini, Assu-Ekotto, Gallas, Nelsen, Walker, Parker, Van der Wart, Modric, Bale, Defoe, Saha.

БОЛТОН: Богдан, Рахит, Найт, Боята, Алонсо, Рео-Кокер, Муамба, Пратли, Петров, Мияичи, Класнич.

Предупреждения: не.

Главен съдия: Хауърд Уеб.

В началото на мача отборите играха спокойно, но вече в 6-ата минута на играта резултатът беше открит. И гостите го отвориха. Последва трансфер от ъгъла на терена към близкия стълб, Пратли спечели върха и стреля в далечния ъгъл, Бейл застана на пътя, от който топката излетя в близкия ъгъл, 0: 1! Пропуснали топката, играчите на Тотнъм веднага се опомниха и започнаха да атакуват с големи сили. Дефо на тире премина от левия фланг към центъра и стреля в близкия ъгъл, Богдан успя да получи този удар от самата „шестица“! И вече в 12-ата минута резултатът стана равен. Домакините извършиха масирана атака. Бейл от левия фланг увисна на далечния стълб, където Уокър удари с глава точно в мрежата! След това играчите на Тотнъм се почувстваха уверени и продължиха да играят първия номер. Саха мощно проби дъното на вратата извън наказателното поле, но Богдан успя да вземе топката в ръцете си, като я фиксира при втория опит.

"Болтън" беше малко объркан и гостите не намериха нищо по-добро от това да играят строго в защита. В 18-ата минута Дефо получи топката в наказателното поле на противника, но не даде удар на играча към вратата. Скоро Асу-Екото направи сервис от левия фланг в центъра на наказателното поле, откъдето Бейл удари с глава, но топката мина встрани! Тогава играта донякъде се успокои. "Тотнъм", макар да имаха предимство, но започнаха да мислят малко за защитата на собствените си врата, което даде на "Болтън" повече шансове да влезе в атака. В 29-ата минута Петров стреля по вратата след трансфер на Класнич, но топката пропусна далечния ъгъл на вратата на домакините! Скоро Класнич получи топката на левия ръб на наказателното поле на противника и удря силно с дъното, но топката уцели страничната мрежа! Шпорите отговориха със също толкова трогателен момент. В 36-ата минута Богдан сбърка на излизане след сервис на Ван дер Варт, но Нелсен не очакваше това, пробивайки от няколко метра по портата!

И в 42-ата минута Фабрис Муамба беше на поляната. Подробностите по случая все още не са разкрити и играчът е изнесен извън терена на носилка. Реферът, след кратка пауза, изведе отборите извън терена.

Нека пожелаем на играча на Болтън много здраве! Ще ви държим в течение.