Сдружения на членове на УЕФА

Асоциации на УЕФА

Хеттрикът на Георги Меребашвили помогна на динамо Тбилиси да спечели голяма победа над Сиони в първия им шампионатен мач през новата година и намали разликата до водещата VIT Грузия до шест точки, която пропусна 19-ия кръг.

Хеттрик Меребашвили
Един от най-талантливите грузински играчи започна хеттрика в 24-ата минута, когато хладнокръвно реализира дузпа, която самият той спечели. Съперниците обаче си тръгнаха за почивката с равен резултат. Именно Заза Челидзе бе първият, който завърши след удара на Реваз Гоциридзе - 1: 1. След почивката на терена продължи еднаква борба, в която действащите шампиони се оказаха по-успешни. Съдбата на мача беше решена в последните десет минути: първо, поддържащият полузащитник Леван Хмаладзе вдигна глава след свободен удар, а след това Меребашвили вкара два пъти - 4: 1. Този нападател вече е вкарал девет гола и той уверено оглавява списъка с най-добрите голмайстори на турнира.

Недоволни обучители
"Поисках обвиненията да приемат много сериозно стартовия мач през новата година", каза треньорът на Динамо Райнер Зобел след финалния сигнал. "През първото полувреме те очевидно не бяха достатъчно концентрирани. Постигнахме победа в самия край мача и, трябва да призная, че имахме късмет по някакъв начин. " Старши треньорът на Сиони Отар Коргалидзе също не беше доволен от действията на своите играчи: "Направихме много грешки и отбори като Динамо не им прощават.".

Олимпи спечели, треньорът е недоволен
„Зестапони“ също с мъка сломи съпротивата на аутсайдера „Боржоми“. В 83-ата минута домакините бяха спасени от резервния новобранец Леван Мелкадзе, който затвори подаването от фланга с глава Зураб Йонанидзе. Но друг състезател за билет за европейското състезание - "Олимпи" - постигна убедителна победа над "Гагра" - 3: 0. Нодар Мачавариани (в 9-ата минута), Гела Хубуа (32) и Георги Рехвиашвили (35) вкараха с точни удари. Победата с голям резултат обаче не задоволи напълно наставника на Олимпи Варлам Киласония, който след срещата се оплака от нереализираните моменти.

Възход на "Локомотиви"
В игрите на отбори, чиято основна задача е да запазят регистрацията си в елита, тбилисският „Локомотиви“ пое „Спартак“ - 2: 1, докато „Месхети“ и „Мглеби“ бяха разделени с нулево равенство. Според резултатите от последния кръг никой от отборите не успя да подобри драстично класирането си. Ще отбележа само, че Локомотиви, който изпревари Сиони и се присъедини към челната петица.