ЦСКА завърши наравно с Рубин

завърши

ЦСКА Москва отново разстрои своите фенове. В мача от 15-ия кръг на руското първенство отборът на армията не можа да победи у дома "Рубин" Казан (0: 0). В последните осем срещи във Висшата лига "червено-сините" спечелиха само две победи.

За втори пореден домакински мач в рамките на шампионата армейският отбор играе при трудни метеорологични условия. Но ако в играта с „Амкар“ теренът на новия стадион на ЦСКА беше почти изцяло покрит със сняг, но днес визуално не изглеждаше толкова зле. В столицата нямаше много сняг, а термометърът не падаше под пет градуса. В същото време на трибуните имаше няколко пъти по-малко фенове, отколкото на срещата с Байер в Шампионската лига този вторник.

Както в играта с "монегаските", ЦСКА има млад Федор Чалов в атака. Като цяло той се показа добре срещу „Рубин“, но все пак е ясно, че докато му липсва опит. Но какво трябва да направи старши треньорът на "червено-сините" Леониу Слуцки, ако други двама състезатели на Чалов - Ласина Траоре и Карлос Страндберг, сега не са в състояние да се възползват от своя отбор.

завърши

Въпреки не най-добрите условия, ЦСКА Москва с „Рубин“ през първото полувреме показа добър футбол. И тези, и други биха могли да открият сметка. И все пак домакините имаха най-сигурния шанс да отбележат гол: в 40-ата минута Чалов победи няколко защитници на „Рубин“ в чуждо наказателно поле, но не успя да пробие на вратата. Ако Тарас Бурлак не го беше спрял в последния момент, нападателят на москвичи почти сигурно щеше да отбележи първия си гол във Висшата лига.

През второто полувреме играта беше равностойна. Разбира се, като домакини ЦСКА атакува повече, но и Казан не забрави за атаката. Гостите имаха отличен шанс в 64-ата минута. След подаване от корнер, с глава на Руслан Камболов се удари в гредата, а Карлос Замбрано греши при довършване на топката, който не успя да вкара от няколко метра. Преди това ЦСКА имаше страхотен момент, но Понтус Вернблум удари Сергей Рижиков отблизо.

В резултат - 0: 0, а ЦСКА с 26 точки остана на третата линия. Според резултатите от този кръг обаче отборът на армията може да падне на шесто място, ако Терек и Краснодар победят съответно Спартак и Зенит. Що се отнася до „Рубин“, отборът на Хавиер Грасия с 20 вкарани точки е на девета позиция, на една точка зад „Ростов“.