BarysClub, Преглед на мача "Ak Bars" - "Barys" Безнадеждността като норма

Докато е ветеран от казахстанския хокей Фьодор Полищук вкара решителната шайба в Уфа, където неговият Новокузнецк Металург спечели волева победа над Салават, хокеистите на Барис Астана се готвеха за влизане в леда на Татнефт Арена. Победата в тази битка може дори да изведе подопечните Назарова в плейофите днес, ако Нефтехимик се провали в Толиати.

Барис започна активно началните минути и в третата минута получи числено предимство. Вярно е, че никога не сме виждали традиционното състезание за мнозинство в Северна Америка. Не беше възможно веднага да се осигури шайбата в зоната на Ак Барс и гостите трябваше да започнат атаката от самото начало. Ландин даде безобиден пас зад портата си по дъската на Гърчета, но Найджъл игра много вяло, от своя страна, правейки хладно подаване към Казан Азеведо. Нападателят на домакините беше точно пред вратата Павел Полуектов, не се поколеба и удари мощно от средно разстояние. 1-0 - Барис отстъпва на силовата игра, която се случва с нашия отбор за четвърти път през този сезон.

Нападенията на отбора в Казан продължиха - Барис изигра две минути в малцинството, като същевременно не отстъпи. Но щом завърши наказателното време на жителите на Астана, домакините вкараха второто попадение. Михаил Сидоров хвърляше от синята линия и Федор Малихин страхотно постави клуба под хвърлянето на партньора. Полуектов отново се оказа безсилен и след половин минута почиваше на пейката на Барис. Назаров въведе словашкия вратар в играта Яна Лако.

След като резултатът стана 2: 0 в полза на Ак Барс, ситуацията на леда се изравни малко. Най-накрая барисовците успяха да хванат шайбата и да извършат няколко атаки, които обаче бяха от много хаотичен характер. Отличен шанс да намали резултата Боченски, който след подскачане от няколко метра не уцели целта Станислава Галимова.

Ak Bars забави за известно време и премина към тактиката на неприбързани атаки. Но дори такава игра даде плод за гражданите на Казан. Жителите на Астана загубиха битката за шайбата отстрани, в резултат на което се оказаха с черен диск Матиас Шегрен. Шведският легионер "Ак Барс" свободно влезе в нашата цел и даде пас на Артем Лукоянова, които надиграха без никакви проблеми Лако. Беше невъзможно да не забележим колко свободно пространство остава в нашата зона с този отбелязан гол и с каква лекота нападателят на Казан прониква в нашата зона.

Огромни въпроси за първия период бяха оставени на хокеистите на Барис. Играхме слабо в атака, но в защита изглеждахме напълно безпомощни. Резултатът от началните двадесет минути е естествен - изглеждаше, че Ак Барс отчаяно се нуждаеше от победа в тази среща.

Началото на втория период отново остави феновете на Барис в отчаяние. Ак Барс извърши атака - Дмитрий Обухов направи хвърляне, което се отклони Ян Лато. При рикошета трябваше да е първият Александър Липин, но нашият защитник се поколеба и даде шайбата Фьодор Малихин. Нещо повече, нападателят на Ак Барс успя да направи два удара подред, докато нашият защитник изглеждаше много пасивен. Най-долу - леопардите вече са с 4: 0 надолу.

Минута по-късно домакините бяха в малцинство след отстраняването на шведа Матиас Шегрен. Дълго време нашите момчета не успяха да изпълнят чиста комбинация и едва в края на две наказателни минути барисовците отвориха портата Галимова. Нещо повече, попадението бе отбелязано в резултат на бърза атака. Боченски влачи шайбата от целта си и след това с Найджъл Гърчета изигра стена на третия, което, разбира се, се оказа Дъстин Бойд. Имайте предвид, че всичко беше направено с много впечатляваща скорост - както в най-добрите времена.

Тогава втората връзка внезапно се събуди. Хокеистите "Барис" успяха да се закрепят в зоната на домакините, а след това Краснослободцев намери точно предаване Роман Старченко. Нашият нападател от левия кръг за вкарване изпрати шайбата точно до далечния ъгъл на вратата на Ак Барс. Този гол върна привидно вече убита интрига.

И леопардите се опитаха да направят невъзможното. Няколко минути хокеистите на Астана държаха инициативата в ръцете си. Един от епизодите им завърши с истинска купчина в вратаря "Ак Барс". В резултат на малка бъркотия бе отсъдена 10-минутна дисциплинарна дузпа на защитника на домакините Райън Уилсън.

През втората половина на периода "Барис" отново започна да пропуска опасни подходи на "Ак Барс". Една от тези атаки завърши с петата шайба от обвиненията Зинетули Билялетдинова. Свитов с целия си външен вид показа, че ще удря от средно разстояние и вместо това напусна шайбата Василий Токранов. Защитникът на бяло-зелените ритна добре топката и не остави шанс за нашия вратар.

Краят на двадесетминутната сесия беше неравномерен. Соларев спечели напълно ненужно изтриване и Дъстин Бойд Не успях да се възползвам от грешката на вратаря на Ак Барс, който случайно даде шайбата на нашия играч. Дъстин пропусна целта само от няколко метра. Така "Барис" леко изправи играта си, но тези усилия все още не бяха достатъчни за крайния успех.

В началото на третия период "Барис" получи възможността да играе във формат 5 срещу 4. Първата и втората бригада на повечето жители на Астана свършиха добра работа, но така и не стигнаха до целта. Отделения Назарова продължи да атакува портата Галимова, но остротата на действията на нашите хокеисти очевидно не беше достатъчна.

„Ак Барс“ игра според резултата: не летеше напред, но също така се опита да не натиска срещу целта си. Беше трудно за Барис да намери вратички в защитата на Казан и ако нашите момчета стигнаха до зелено-белите врати, тогава той действаше уверено на последната линия Станислав Галимов.

Към средата на периода "Барис" остана без Липина, който „пое на рамото“ себе си Александра Свитова. Нашият защитник беше изгонен до края на играта. Казан обаче не беше предопределен да играе в мнозинството - нападателят на "Ак Барс" отиде до наказателното поле за симулацията Джъстин Азеведо.

Честно казано, нямаше специални предпоставки Барис да може по някакъв начин да съживи интригата в мача. Около 7-8 минути преди сирената инициативата отиде при домакините, които изпълниха своите неприбързани атаки. Боят завърши с уверена победа на казанския клуб при резултат 5-2.

Междувременно Нефтехимик подреди Лада на пътя - 6-3 и изтласка отбора ни на 9-то място. Нижнекамск сега ще бъде достатъчен, за да спечели поне една точка във финалната среща, която играчите Евгения Попихина ще играе у дома срещу Салават Юлавев.

Преглед на следващия мач

„Последната битка е най-трудната ...“. "Барис" ще трябва да извърши чудо - да надиграе победителя от Източната конференция, омския "Авангард". Между другото, в този "редовен сезон" жителите на Астана вече спечелиха в Омск. Е, ще очакваме с нетърпение тази среща и в същото време ще проследим играта „Нефтехимик” - „Салават Юлаев”. Нашият отбор няма да има достатъчно собствена победа, необходимо е отборът на Уфа да вземе три точки от Нижнекамск.